Kontakty
KDE KOUPIT
O Projektu
Vracíme do obchodů českou zeleninu

Česká republika je společně s Lucemburskem poslední v produkci zeleniny na obyvatele v celé Evropě. Naším posláním je přispívat k tomu, aby Češi jedli 12 měsíců v roce více lokálně vypěstované zeleniny nejlepší možné chuti. Proto pro Vás na Bezdínku celoročně s láskou a nadšením pěstujeme ty nejchutnější odrůdy rajčat a okurek a sbíráme je až opravdu plně dozrají.

Naše mise
"Pokud vytvoříme příznivé potravinové prostředí, které usnadní volbu zdravého a udržitelného stravování, napomůže to zdraví a kvalitě života spotřebitelů a sníží se náklady na zdravotní péči v celé společnosti. Lidé se stále více zajímají o otázky životního prostředí, zdraví, společnosti a etiky a více než kdykoli předtím hledají hodnoty i v potravinách. Pojďme společně udělat více proto, abychom zůstali zdraví my i naše planeta!"

Naším posláním je přispívat k tomu, aby Češi a Slováci jedli 12 měsíců v roce více lokálně vypěstovanézeleniny nejlepší možné chuti.
S OHLEDEM K PŘÍRODĚ

Farmu Bezdínek najdete u Dolní Lutyně na Karvinsku, v těsné blízkosti chráněného území přírodní památky Niva Olše. Součástí naší farmy je i prodejna s čerstvou zeleninou a také návštěvnické centrum s ukázkovým skleníkem, kde Vám rádi ukážeme jak se zelenina na naší farmě pěstuje.

Pro vytápění našeho skleníku využíváme teplo z blízké elektrárny, zálivka je řešená dešťovou vodou, pesticidy nahrazuje biologická ochrana. Pro pěstování používáme organický substrát, který po ukončení pěstební sezóny kompostujeme. Vytvořili jsme přes 200 nových celoročních pracovních míst s jednosměnným provozem pro místní lidi.