Kontakty
KDE KOUPIT
22.11.2019
Získali jsme prestižní ocenění kvality KLASA

Naše rajčata získala prestižní ocenění kvality KLASA. Červeno-modré logo symbolizuje nejen kvalitní a poctivé potraviny, ale je i zárukou lepší orientace na českém trhu. Ve čtvrtek 21. listopadu 2019  se na Žofíně konalo Slavnostní setkání výrobců českých potravin a Farma Bezdínek na místě převzala ocenění kvalitních potravin KLASA z rukou ministra zemědělství Miroslava Tomana a generálního ředitele Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) Martina Šebestyána.

Národní značku kvality uděluje od roku 2003 ministr zemědělství mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům. Logo KLASA je výrobku udělováno na dobu tří let, během nichž je pravidelně kontrolovaná jeho produkce a to, zda si po celé období zachovává své složení i vysokou kvalitu. Po třech letech si pak při splnění těchto podmínek může výrobce zažádat o prodloužení označení logem KLASA.

„Naším posláním je přispívat k tomu, aby Češi a Slováci jedli 12 měsíců v roce více lokálně vypěstované zeleniny nejlepší možné chuti. Jsme první skleník v České republice, který získal certifikát na technologii pěstování Bez zbytků pesticidů. To znamená, že zelenina z farmy Bezdínek je z hlediska obsahů pesticidů ve stejné kvalitě jako BIO nebo kojenecká výživa. Uvědomujeme si také naši odpovědnost spojenou s obaly. Používáme proto obalový materiál vyrobený z recyklovaného papíru a trávy, jenž je zcela bez obsahu plastů,“ uvedl ve svém projevu Jiří Stodůlka, ředitel divize NWT Agro a jednatel Farmy Bezdínek.

„Za každým úspěchem stojí konkrétní lidé. Je to ocenění, které náleží všem 250 zaměstnancům naší farmy,“ dodal Stodůlka závěrem.

Více informací  – Tisková zpráva SZIF.

Certifikáty KLASA k náhledu – ZDE.

Farma Bezdínek si tak k získaným úspěchům „Bez pesticidů“ a „Diamantová liga kvality“ na své konto připsala další krásné ocenění.