Kontakty
KDE KOUPIT
16.03.2021
Zelenina vládne zdravému talíři

Jste připravení na malou výzvu? Zkuste si pár dní zapisovat vše, co za den vypijete a sníte. A pak výsledek porovnejte se Zdravým talířem. Ten vám totiž hned prozradí, kde by bylo vhodné přidat, a kde naopak ubrat. Projekt týmu mezinárodních výživových specialistů se zabývá optimálním složením lidské stravy, které dodá tělu vše, co potřebuje ke správnému fungování a spokojenosti a pomůže mu udržet si zdravou hmotnost.

Klíč ke správnému stravování je v podstatě jednoduchý – ovoce a zelenina by měly tvořit v ideálním případě polovinu všeho, co za celý den sníte, přičemž zeleniny by mělo být více než ovoce. Druhou půlku talíře by měly zaplnit bílkoviny, polysacharidy, oleje a tuky a vedle talíře by nikdy neměla chybět láhev čisté vody k pití.

Zdroj: www.cojist.cz

Samozřejmě jídelníček je jen jedna důležitá část zdravého životního stylu, nesmíme zapomínat na pohyb, spánek, odpočinek a zábavu… Ruku na srdce, nevolá vaše tělo po změně k lepšímu? S předsevzetím cítit se lépe není potřeba čekat na Nový rok – vyrazit do přírody můžete ještě dnes a kopec české a chutné zeleniny pro svůj zdravý talíř pořídíte v obchodech po celý rok!