Kontakty
KDE KOUPIT
22.09.2020
Sušená rajčata na cestách

Náš „vrchní“ rostlinolékař Vašek Psota cestoval až za polární kruh. Chcete se dozvědět, co mají společného sušená rajčata a Vaškovo dobrodružné srdce? Jeho milá glosa nás na Bezdínku velmi potěšila a rozhodli jsme se ji sdílet v originálním znění. 


„Je mi velkou ctí, že mohu spolupracovat s Farmou Bezdínek v roli rostlinolékaře a garanta za technologii pěstování Bez zbytků pesticidů. Proto vím, jak se rajčata na Farmě Bezdínek pěstují. Vyzkoušel jsem již všechny odrůdy, které pěstujeme a mým favoritem je Hranáček. Proto mě moc těší, že právě tato odrůda se dá na naší prodejně koupit v podobě vyzrálých sušených plodů.

Ze své podstaty miluji přírodu v její původní nedotčené podobě. Proto většinou dovolenou trávím aktivním cestováním daleko mimo civilizaci. Při několika denním pobytu v divočině je velmi důležité, co si sebou člověk vezme. Osobně se vždy snažím zabalit tak, abych na zádech nenesl velkou zátěž. To v případě potravin znamená zpravidla instantní jídla a na dodání energie tyčinky. Tím pádem hned z jídelníčku vypadá ovoce a zelenina, tedy jeden ze zásadních zdrojů vitamínů a vlákniny.

Letos v druhém zářijovém týdnů jsem se vypravil až za polární kruh do Národního parku Abisko ve Švédsku. Zde jsme strávili několik krásných dní putováním ve středně náročném terénu, ale nádherné podzimními barvami zbarvené krajině. Byl jsem opravdu rád, že jsem si s sebou letos vzal dvě balení našich sušených rajčat. Zejména při kratších denních pauzách byly vítaným obohacením svačiny, ale zároveň jsme je využili také při večerním vaření přímo do kus-kusu.

Po zkušenosti musím říct, že sušená rajčata z Bezdínku jsou ideální super potravinou pro dobrodruhy a náročné cestovatele. Jednak musím říct, že chutnají báječně a zároveň nezaberou v batohu moc místa ani mu nepřitíží na hmotnosti. Kromě divočiny se dají s radostí pojídat i ve vlaku při sledování krajiny za oknem nebo v letadle. Zároveň se domnívám, že právě při náročnějších expedicích mohou být sušená rajčata důležitým doplňkem jídelníčku a obohatí ho o beta-karoteny, lykopen, některé vitamíny a vlákninu.

Za sebe mohu říct, že na další dobrodružné expedici opět sáhnu po balíčku sušených rajčat z Bezdínku.


Vašku, děkujeme!