Kontakty
KDE KOUPIT
23.08.2018
Farma Bezdínek na Mezinárodním agrosalónu Země živitelka

Na letošním 45. ročníku výjimečného agrosalonu Země živitelka 2018 s podtitulem 100 let českého zemědělství zavítal rekordní počet návštěvníků. Celkem 115 697 návštěvníků. Naše farma Bezdínek se prezentovala v rámci stánku NWT a.s., největšího stavitele produkčních skleníků v Česku.

Ochutnávala se rajčátka od naší „sesterské“ Farmy Kameničany na Slovensku, ale také u sousedů v expozici Čerstvě utrženo měli návštěvníci možnost ochutnat rajčata z farmy Velké Němčice, Mutěnice a Smržice. Výstavba těchto skleníků probíhala v roce 2017, první produkce pod značkou Čerstvě utrženo se na pultech obchodních řetězců objevila na začátku roku 2018. Video z průběhu výstavby a první sklizně můžete shlédnout zde ➡ video.

Naši agronomové si se všemi zájemci rádi popovídali o tom,  jak pěstování zeleniny v našich moderních sklenících funguje (jakým způsobem o rostliny pečujeme, jak hospodaříme s vodou, jaké výhody pěstování ve sklenících přináší, anebo jakou biologickou ochranu používáme). Součástí expozice byly i rostlinky rajčat přímo ze skleníků, které jsou zasazeny v kokosovém substrátu.

Už teď se těšíme se na setkání příští rok. 46. ročník Země Živitelka proběhne ve dnech 22. – 27. 8. 2019.

Děkujeme, že nám fandíte ❤