Nové ekologické balení rajčat

[:cs]Znáte to. Stojíte v supermarketu před regálem a přemýšlíte, co je lepší. Bio rajčata balená ve fólii, nebo nebalená rajčata z konvenčního zemědělství? Anebo snad konzervovaná rajčata? Nakupovat udržitelné výrobky není vůbec jednoduché. Zdravou zeleninou to proto u nás na Bezdínku nekončí. Snažíme se, aby i cesta našich rajčat na váš stůl co nejméně zatěžovala přírodu. Nově se nám podařilo ve spolupráci s TESCO ČR zavést do prodeje ekologičtější 220 g balení, a to zcela bez plastů.

Obal z travního papíru je příjemný na dotek a má přirozenou vůni. Při běžné manipulaci je odolný, a navíc dobře větraný. „Je to krabička plná zdraví a lásky, takže jsme věnovali dostatečný prostor našemu bezdínkovskému symbolu – srdíčku – a ‚vysekali‘ jej v co největší míře,“ uvádí Monika Zábojníková, marketingová manažerka z farmy Bezdínek. Podle ní je důležité zachovat obsah v co nejlepší kondici a současně umožnit zákazníkovi si rajčátka dostatečně prohlédnout a přivonět k nim. „Odrůdy pěstované na Bezdínku jsme vybírali tak, aby přinášely jedinečný gurmánský zážitek. Sbíráme je ručně, až jsou dokonale zralé. Proto mají nádhernou barvu, vůni a především excelentní chuť. A tyto vlastnosti by měly být pro zákazníka okamžitě čitelné,“ doplňuje Zábojníková.

Na Farmě Bezdínek si strategií udržitelného rozvoje určili směr do budoucna. V případě produkčních skleníků se jedná o intenzivní produkci potravin na malé ploše. Díky tomu je pak možno ušetřenou půdu ponechat přírodě třeba pro lesy, louky nebo vodní plochy. Zelenina je pěstována v kompostovatelném substrátu, zalévána především dešťovkou a proti škůdcům je chráněna přirozeně, biologicky. Farma Bezdínek se jako první v Česku může pochlubit prestižním mezinárodním certifikátem pro technologii pěstování bez reziduí pesticidů. Kulaté zelené logo BEZ PESTICIDŮ na obalu zaručuje, že obsahuje výhradně prémiová skleníková rajčata bez reziduí, tedy zbytků pesticidů a z hlediska požadavků na obsah pesticidů tedy splňuje stejné legislativní požadavky jako bio potraviny nebo baby-food. Více na www.bezpesticidu.cz

„Pro udržitelnost jsme se nemuseli rozhodovat. Byla to samozřejmá a přirozená myšlenková součást celého našeho projektu už od jeho počátku. Je to postoj, který utváří a ovlivňuje naši každodenní práci. Udržitelnost rozhodně nepovažujeme za trend, je to pro nás jediný možný přístup k podnikání, práci a životu. Věříme, že když lidem nabídneme alternativy, tak si také vyberou správně. Učiní vědomou volbu,“ uvádí jednatel farmy Jiří Stodůlka.

[:]

SÍDLO
Farma Bezdínek, s.r.o.
K Bezdínku 1515
735 53 Dolní Lutyně
Česká republika

GPS: 49.913N, 18.444E
KONTAKT
+420 702 220 326
info@farmabezdinek.cz
Jsme hrdým členem
SPOLUPRACUJEME
CONTACTS
Farma Bezdínek, s.r.o.
K Bezdínku 1515
735 53 Dolní Lutyně
Česká republika
+420 702 220 326
info@farmabezdinek.cz
KONTAKTY
Farma Bezdínek, s.r.o.
K Bezdínku 1515
735 53 Dolní Lutyně
Česká republika
+420 702 220 326
info@farmabezdinek.cz