Kontakty
KDE KOUPIT
Naše obaly rostou v přírodě
Potkali jste už na pultech prodejen TESCO naše rajčátka v úplně novém 220g obalu s vyřezaným srdíčkem? A všimli jste si, jak si spolu dokonale rozumí? Bylo to souznění na první pohled. A my věříme, že bude trvalé a udržitelné.

Papír s příměsí trávy.
Tráva je přírodní surovina, která se velmi rychle obnovuje a patří k jedněm z nejudržitelnějších zdrojů na naší planetě.

Po posekání obvykle putuje do bio odpadu či na kompost a vrací se do pěstebního koloběhu jako cenná výživa rostlin. Možná jste ale dosud netušili, že tráva může skvěle posloužit člověku a současně přírodě ještě dalším způsobem. Vlastně mnoha způsoby. Krásnými, kreativními, užitečnými, a to v podobě travního papíru.

Trvalá udržitelnost je jediná možná cesta.
Celý projekt farmy Bezdínek je postavený od samého počátku na pěstování zdraví prospěšné lokální zeleniny s co nejmenším negativním dopadem na přírodu.

Stejnou filozofii se snažíme uplatňovat i poté, co naše rajčátka opouští svou rodnou farmu. Zpráva o existenci papíru s příměsí trávy nás proto pochopitelně nadchla a inspirovala. Po několika měsících kreslení a testování jsme konečně mohli naše rajčátka představit v obalu, na který jsme moc hrdí.

Zelenina v papírových košících je zákazníky dobře přijímaná, komfortní, a navíc si udrží svou dobrou kondici po dlouhou dobu. A když jsou tyto košíky vyrobené z kompostovatelného papíru, je to naprosto dokonalé! Papír s příměsí trávy je zajímavý vizuálně, na omak, má potřebnou pevnost a především – po dosloužení se rozloží a jeho dopad na životní prostředí je tak minimální.

Tráva pro výrobu papíru roste „za humny“, papír tedy účinně využívá dostupné zdroje. A navíc – při výrobě jediné tuny papíru s trávou je spotřeba vody až o 3 tisíce litrů menší než v případě běžného papíru z buničiny na bázi síranů.

Ekologické aspekty / Udržitelnost

🌱 100 % udržitelný materiál
🌱 Úspory energie při výrobě ve srovnání s běžnou vlnitou lepenkou
🌱 Čistě mechanické zpracování trávy bez použití chemikálií
🌱 Tráva je rychle obnovitelný zdroj a je k dispozici po celý rok
🌱 Rychle obnovitelný materiál, který není v konfliktu se zvířecí potravou